Статті
Блок – Хаус – панелі (сайдинг), які застосовують для облицювання будинків, що імітують будівництво споруд та будинків з дерев’яних колод. Ці унікальні панелі відрізняються від інших тим, що імітують оциліндроване натуральне бревно. Блок – Хаус прекрасно підходить як для внутрішнього оздоблення будинку, так і в якості матеріалу для фасада вашого будинку. Існує безліч відтінків та кольорів панелей, що дозволяє підібрати необхідний вам варіант і стиль обробки. Оздоблення будинку Блок – Хаусом вельми привабливо виглядає в поєднанні з іншими матеріалами (природний камінь, декоративна шпаклівка і т.д.) Для початку потрібно розібратися, які види Блок – Хауса існують.

Види Блок – Хауса

Залежно від матеріалу виділяють: вініловий, дерев’яний і металевий Блок – Хаус. Якщо ви вагаєтесь який матеріал вам придбати – дерево, метал або пластик, ця стаття допоможе вам.

Що краще дерево, пластик або метал?

Кожен з них має свої переваги і недоліки. Залежно від матеріалу, з якого виготовлена панель Блок – Хауса будуть відрізнятися способи монтажу і додаткових робіт, необхідних при його укладанні. Давайте подивимося на основні характеристики кожного матеріалу.
Характеристики/матеріал Блок – Хаус з дерева Блок – Хаус вініловий Блок – Хаус металевий
Із чого виготовляється дерево полівінілхлорид (ПВХ) оцинкована сталь
Вага кг/м2 30 2 4
Розміри панелей, ширина х довжина 100-135 мм х 3-4,5 м 250-300 мм  х 3,8 м 335 мм х  от 0,5 до 6 м
Товщина матеріалу 2,5-4 мм 1-1,2 мм 0,5 – 0,45 мм
Токсичність Екологічно чистий Екологічно чистий Екологічно чистий
Ступінь горіння Легкозаймистий Не горить, але плавиться Негорючий матеріал
Стійкість до температурних перепадів Стійкий при обробці Витримує перепади від -50 до +50 ° C, але при цьому видає характерний звук, при високій мінусовій температурі стає ламким Легко витримує перепади від -50 до +70 ° C
 Механічна міцність міцний може тріснути при ударі, особливо в мороз міцний, при сильному ударі може залишитися вм’ятина
 Деформація при високих позитивних температурах ні так ні
Стійкість до УФ випромінювання Вигорає легко Не вигорає Не вигорає
Утеплення фасаду Утеплення можливе Можливо утеплення усих видів Можливо утеплення усих видів
Вентиляція фасаду + + +
Додатковий догляд Вимагає спеціальної обробки Не потрібно Не потрібно
Ціна матерілу за м² 10-12$ 4-7$ 7-13$
Термін експлуатації 15-25 лет (за умови додаткової обробки) 10-20 років більше 25 роів
Отже, перевагою вінілового і металевого сайдингу є легкість. Завдяки цій якості не створюється зайве навантаження на фундамент і несучі конструкції будинку, усувається потреба в додатковому зміцненні. Такий Блок – Хаус підходить як для оздоблення фасаду нової будівлі, так і для реконструкції старих будівель. За вартістю дерев’яний Блок – Хаус найдорожчий, далі йде металевий і вініловий. Але вартість матеріалу при покупці не завжди показник економії Ваших коштів. У чому головна перевага вінілового сайдингу перед іншими матеріалами? У відносно низькій вартості. Але візьміть до уваги, що у вінілового сайдингу стандартний метраж панелей. І його цінова перевага сходить нанівець, коли панелі по довжині не збігаються з довжиною стіни,  їх доводиться нарощувати, потрібні спеціальні стикувальні елементи, щоб краї панелей не з’єднувалися внахлест. Від цього нерідко трапляється перевитрата матеріалів, особливо при будівництві приміщень нестандартних розмірів. Довжина панелей Інша справа – сайдинг металевий. Випускається практично будь-якого розміру. Так, він дорожче, але довжина панелі металосайдингу виготовляється від 0,5 до 6 м, тобто панелі виготовляються під індивідуальне замовлення, що дозволяє максимально скоротити відходи.

Монтаж

Дерев’яний.

Монтаж панелей відбувається на попередньо зведену дерев’яну обрешітку (вертикальні дерев’яні бруски з кроком в 50-70 см). Кріплення проводиться за допомогою кляймерів, оцинкованих самонарізних шурупів або цвяхів для чого в панелі необхідно висвердлити отвори за допомогою електродрилі (існує кілька варіантів кріплення). Отримані отвори потрібно закрити, застосовуючи дерев’яні заглушки та клей ПВА. Укладання панелей проводиться за системою «шип – паз» і дозволяє досягти щільного з’єднання. Набір панелей проводиться знизу вгору. В процесі монтажу може виникнути складність при оформленні кутів і віконно / дверних прорізів. Також варто пам’ятати, що певні види кріплення, пов’язані з великим ризиком завдати серйозні пошкодження дошці. Для зовнішньої обробки краще застосувати більш товстий варіант дерев’яного Блок – Хауса (більш 3 см). Всі панелі потребують додаткової обробки. Періодичність, з якою повинна повторюватися обробка сладає кожні 4-6 років. Не намагайтесь економити на дерев’яній панелі. Неякісна дошка може тріснути при укладанні, а погано просушене дерево в подальшому не раз заявить про себе. Після завершення оздоблювальних робіт дерев’яний Блок – Хаус піддається вторинній обробці (покривається лаком, фарбується і т.д.).

Металевий.

Як і будь-який інший Блок – Хаус вимагає попереднього решетування будівлі. На відміну від дерев’яного блок хауса, решетування може проводитися не брусками а металевим профілем. Це простіше і дешевше. Решетування виготовляється з більш частим кроком каркаса (35-40 см). У разі застосування П / Г-подібного профілю панель кріпиться саморізами вкрученими в спеціальні монтажні отвори на панелі блок хауса, якщо для решетування застосовується дерево, то допускається застосування оцинкованих цвяхів. Сайдинг можливо розташовувати горизонтально і вертикально. Якщо панелі будуть розташовані горизонтально, то обрешітку монтують вертикально. Якщо хочете отримати фасад з горизонтальним розташуванням Блок Хауса, то обрешітку кріпимо вертикально. Для надання естетичного вигляду і остаточного оформлення, необхідно застосовувати додаткові добірні елементи (на стиках і кутах обшивки). Перевагою металевого блок хауса також є можливість його монтажу при будь-яких температурних умовах і відсутність необхідності в додатковій обробці зібраної обробки.

Вініловий.

За способом кріплення ідентичний з металевим Блок – Хаусом. Головною відмінністю є необхідність залишати невеликий зазор між панелями (1-2 мм не більше!). Робиться це з метою створити «температурний запас», в спекотну пору року вініловим панелям властиво трохи розширятися у розмірі, тому жорстка підгонка панелей протипоказана і може привести до тріщін. З тієї ж причини не потрібно щільно заганяти цвях або шуруп в перфорований отвір (залиште між капелюшком цвяха і панеллю пару міліметрів). Вініловий блок хаус менш стійкий до температури і механічних пошкоджень, ніж металевий аналог. Він може тріснути при монтажі від удару молотком або при морозі. При сильному вітрі погано закріплені плити можуть відпасти. Панелі з ПВХ не піддаються ремонту, їх потрібно міняти. А якщо сайдинг вже вигорів і змінив колір, де знайти потрібну панель? Важливо відзначити, що вініловий сайдинг вкрай чутливий до помилок в процесі облицювання стін. Повинні бути дотримані певні правила, наприклад, розмір зазору між панеллю і верхівкою цвяха повинен бути 1 – 2 мм, інакше під впливом перепаду температур можуть з’явитися тріщини.

Зовнішній вигляд

Дерев’яний Блок – Хаус яскравий, натуральний вигляд. Блок Хаус з металу за рахунок використання інноваційної технології нанесення покриття Décor методом офсетного друку досягає максимальної схожості з Блок Хаусом з натурального дерева. Фасад з металевого Блок Хауса буде служити, практично не міняючи кольору, не вигораючи, не тріскаючись, протягом півстоліття, не вимагаючи догляду і ремонту. Вініловий Блок – Хаус по яскравості і виразності поступається дерев’яному і металевому.

Займистість

Найбільш вагомим недоліком дерев’яного та вінілового сайдингу вважається підвищена займистість і горючість. Вініловий сайдинг, звичайно, не горить, але сильно плавиться. Саме з цієї причини вініловий сайдинг заборонений при будівництві промислових і пожежонебезпечних об’єктів, таких як автозаправні станції (в тому числі і газові), великі торгові приміщення, а також фабрики і заводи. Металевий Блок – Хаус негорючий матеріал, саме тому його рекомендують застосовувати на об’єктах з підвищеними вимогами до пожежної безпеки.

Забрудненість

Важливим недоліком вінілового сайдингу, що імітує натуральні поверхні (наприклад, фактуру дерева), є його швидка і сильна забрудненість. Внаслідок чого мити фактурний вініловий сайдинг доводиться досить часто. Саме з цієї причини зовнішні фасади будинків, що знаходяться поблизу автомобільних та інших доріг, переважно облицьовують металевим сайдингом.

Додатковий догляд

Якщо говорити про вініловий і металевий Блок – Хаус, монтаж це останній етап. Щодо дерев’яного Блок – Хауса потрібно враховувати, що обшити будинок зовні – це ще не закінчення робіт. Необхідно вжити заходів щодо його захисту для забезпечення тривалої експлуатації. І тут визначальну роль будуть грати захисні покриття – лаки, фарби, мастики, морилки і антисептики. Спочатку здійснюється грунтовка поверхні, а потім наноситься шар безбарвної фарби або лаку. Після того, як нанесені покриття висохнуть, поверхню треба прошліфувати. Після закінчення шліфування можна наносити необхідну кількість шарів остаточного покриття лаку або фарби. Використовувати для цього потрібно якісні матеріали з тривалими термінами експлуатації. Багато в чому властивості цього покриття визначатимуть термін служби обшивки блок хауса. Періодично треба відновлювати покриття (років через п’ять-сім), при цьому наносити бажано той же самий лак або фарбу, інакше доведеться старе покриття видаляти, перш ніж наносити нове. Підбиваючи підсумки можна виділити плюси обробки будинку Блок – Хаусом:
  • Простота і швидкість монтажу.
  • Для збірки знадобиться мінімум інструментів.
  • Універсальність панелей (можна застосовувати як для внутрішньої, так і для зовнішнього облицювання)
  • Надає солідний і представницький вигляд вашому будинку.
  • Можливість додатково захистити будинок від холоду, вологи і вітру.
  • Широкі можливості для комбінування з іншими матеріалами.
  • Великий термін служби.
Вибір за вами!
Останні замовлення

Start typing and press Enter to search

Зворотній дзвінок



    ×
    Callback



      ×