Статті

Укладання покрівлі з металочерепиці можна зробити самостійно, маючи необхідні інструменти і знання, або найняти фахівців мають досвід в укладанні металочерепиці.

Який би варіант ви не вибрали, необхідно розбиратися в технології і знати основні правила монтажу металочерепиці. Від того наскільки грамотно виконаний монтаж залежить як довго вам прослужить покрівля.

Порядок укладання металочерепиці

Порядок укладання металочерепиці

ПІДГОТОВКА ПОКРІВЛІ ПЕРЕД МОНТАЖЕМ

Перший крок перед монтажем покрівлі – необхідно зняти заміри даху, для правильного розрахунку всіх матеріалів.

Переконайтеся, що поверхня даху рівна. Перевірте правильність форми даху. Для цього необхідно виміряти діагоналі скатів з кута в кут. Якщо вони не рівні, то це означає, що дах має перекіс. Периметр покрівлі повинен бути прямокутним. У випадку, якщо неможливо виправити перекіс, слід укладати металочерепицю таким чином, щоб нижній край обрешітки збігався з лінією схилу листів покрівлі. Перекіс з торців можна приховати покрівельними елементами. Крім того, потрібно переконатися, що переломи скатів і карнизний коник горизонтальні.

При виборі металочерепиці в якості покрівельного матеріалу мінімальний рекомендований ухил покрівлі – 14 градусів при довжині ската 7м.

МОНТАЖ КРОКВ І РЕШЕТУВАННЯ

Роботи з укладання металочерепиці починаються з монтажу крокв і обрешітки. Це буде каркас, на який кріпляться листи металочерепиці.

Зазвичай застосовуються кроквяні балки перетином 150х50мм і 100х50мм. Щоб виключити прогин листів металочерепиці (наприклад, під вагою снігу) оптимальною відстанню між ними вважається проміжок від 60 до 90см. Від цієї відстані буде залежати товщина дощок для обрешітки.

Для обрешітки використовують дошки шириною приблизно 100мм. Вихідна на карниз дошка повинна бути товще на 10-15мм. Відстань між дошками обрешітки одно поперечному кроці профілю металочерепиці. У місцях примикань до димоходів та інших виступаючих конструкцій даху, а також навколо розжолобків конструкція влаштовується суцільний.

Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно правильно провести розрахунок кроку і перетину крокв, зверніться до фахівців, інакше дах може просісти під вагою металочерепиці або від навантаження при опадах.

Перед початком монтажу необхідно провести протипожежну та антисептичну обробку деревини. Монтувати можна тільки сухі бруси.

Як тільки готовий каркас можна робити підшивку карниза покрівлі. Для підшивки використовують різні матеріали: профнастил, вагонку, металевий сайдинг, вініловий сайдинг, софіт з вінілу та інші матеріали.

МОНТАЖ УТЕПЛЮВАЧА ПАРО І ГІДРОІЗОЛЯЦІЇ

Наступний етап після укладання крокв – монтаж утеплювача, паро і гідроізоляції.

Враховуючи тарифи на газ останнім часом – утеплення покрівлі одне з першочергових завдань. Для того щоб підвищити енергоефективність і зменшити втрати тіла через покрівлю, а отже зменшити витрати енергії на опалення будинку, необхідно утеплити покрівлю.

Теплоізоляційний шар розташовують між брусами крокв, заповнюючи весь простір.

Зверху розташовують шар гідроізоляції. Гідроізоляція необхідна для захисту утеплювача і підпокрівельного простору від конденсату і капілярної вологи. Гідроізоляційний шар накладається горизонтально знизу вгору з нахлестом. Натяг плівки має бути спокійне, без сильної натяжки.

Знизу утеплювача монтується шар пароізоляції. Пароізоляція, також як і гідроізоляція, оберігає підпокрівельний простір і шар утеплювача від теплого вологого повітря (пара), який утворюється усередині приміщення. накладається горизонтально знизу вгору з нахлестом. Натяг плівки має бути спокійне, без сильної натяжки.

МОНТАЖ КАРНИЗНОЇ ПЛАНКИ

Монтаж карнизної планки виробляють перед початком монтажу листів. Карнизні планки кріпляться до останньої дошки обрешітки. Нахлест планок по довжині – 100мм. Після кріплення карнизних планок приступайте до монтажу листів металочерепиці.

УКЛАДАННЯ МЕТАЛОЧЕРЕПИЦІ

Металочерепицю укладають справа-наліво або зліва направо, але обов’язково знизу вгору.

Монтаж листів металочерепиці залежить від форми і Рамер покрівлі.
Класичний варіант – від гребеня даху до її карниза. У такому варіанті правильно укладати металочерепицю зліва направо, якщо такої можливості немає, укладають справа наліво методом подсова.

Дотримуйтесь техніку безпеки – при роботі на покрівлі обов’язково повинна бути страховка!

При збірно-модульному варіанті монтаж листів проводиться в наступному порядку:

встановіть перший лист і закріпіть його одним саморізом до решетування у коника, потім покладіть другий лист так, щоб нижні краї становили рівну лінію, скріпіть нахлѐст одним саморізом по верху хвилі під першою нижньою поперечною складкою (при цьому саморіз не повинен торкатися обрешітки); якщо візуально здається, що листи “не стикуються”, то варто спочатку підняти верхній лист над нижнім, а потім, злегка нахиляючи лист і рухаючись знизу вгору, укласти складку за складкою і скріпити саморізами по верху хвилі під кожною поперечною складкою (саморізи також не стосуються обрешітки).

Скріпіть таким чином 3-4 листа між собою, вийшов рівний нижній край вирівняйте строго по карнизу, і тільки потім кріпите листи остаточно. Вони кріпляться до обрешітки оцинкованими покрівельними саморізами з гумовою шайбою в низ хвилі під поперечними складками з розрахунку приблизно 7-8 шт. на на 1 м.кв.

Для уникнення пошкоджень пересувайтеся по покрівлі в м’якій взутті, не наступайте на гребінь хвилі і вчасно видаляйте металеву стружку з поверхні покрівлі м’якою щіткою-кмітливістю.

ТОРЦЕВІ ПЛАНКИ

Торцеві планки монтуються по фронтонам знизу вгору, накриваючи торцеві краї листів металочерепиці. Кріпляться торцеві планки в крайню хвилю листів та до дерев’яної основи саморізами. Нахлест планок по довжині – 100 мм.

КОНЬКОВІ ПЛАНКИ

Конькові планки монтуються після установки всіх листів покрівлі і торцевих планок. Кріпляться торцеві планки до листів металочерепиці саморізами, у верхню точку.

МОНТАЖ ЕНДОВИ

До монтажу ендови на стику скатів виконують суцільну обрешітку, до якої прикріплюють гладкий лист шириною 1250мм, зігнутий посередині.

Краї листа по ширині отогібают вгору на 10-15мм. Кріплення до обрешітки виконується тим чи іншим способом. Після укладання металочерепиці на стик листів знизу вгору кріпляться ендови планки саморізами в гребінь хвилі. Нахлест планок по довжині – 100мм.

СНІГОЗАТРИМУВАЧ

Не нехтуйте установкою на покрівлі снігозатримувачів, це допоможе уникнути сходження лавини снігу при потеплінні.

Для запобігання скочування снігу в небажаних місцях використовують стандартні снігозатримувачі, що складаються з кутика кріплення і снігостопорної планки. Снігозатримувач монтується під другим поперечним малюнком від карниза, тобто на відстані приблизно 350мм від карниза. Кріпильний куточок встановлюється під планку на профілі і кріпиться разом з нею крізь лист до обрешітки довгим саморізом. Нижній край снігостопорної планки кріпиться до профільного листа у верхній точці кожної другої хвилі саморізами звичайного розміру.

Після закінчення монтажних робіт дах з металочерепиці повинна бути ретельно очищена м’якою щіткою від залишків будівельного сміття та металевої стружки.

У цій статті ми дали загальні рекомендації та поради з укладання металочерепиці. Остаточне рішення Ви повинні прийняти самі, зваживши свої сили, знання і можливості.

У будь-якому випадку, ми бажаємо, щоб ваша покрівля служила довго.

Останні замовлення

Start typing and press Enter to search

Зворотній дзвінок    ×
    Callback      ×
      Металлический сайдинг Блок-хаус "Бревно", цвет Золотой Дуб (ОМО4)